Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Zdrowe i wygodne kapcie dla dzieci – jak dobrać pantofle do małych stópek?

Kompletujesz wyprawkę do przedszkola lub żłobka dla swojego malucha? Nie możesz zapomnieć o wygodnych i miękkich kapciach, które zapewnią pociesze bezpieczeństwo podczas zabawy z innymi dziećmi. Dobrej jakości obuwie tego typu sprawdzi się również do chodzenia po domu. Zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze kapci dla malucha? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Dowiedz się, jak wybrać dobre obuwie domowe.

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakimi rodzice kierują się przy wyborze kapci dla dzieci, jest ich wygląd. Nic dziwnego. Buty do chodzenia po domu, żłobku lub przedszkolu muszą podobać się maluchom, aby chętnie je założyły. Jednak to nie wszystko, o czym należy pamiętać, podczas kupowania takich butów. 

Kapcie ARS

Jakie kapcie są zdrowe?

Z pewnością zależy Ci na tym, żeby Twoje dziecko harmonijnie się rozwijało. Aby tak było, musisz zadbać o podstawę, czyli stopy. Od tego, jak maluch będzie stawiać je na ziemi, zależy jego postawa ciała, a co za tym idzie – rozwój mięśni i stan stawów.  

Naukę chodzenia najlepiej rozpoczynać na boso. Stawianie gołych stóp na podłodze świetnie stymuluje zmysł dotyku i jest doskonałym sposobem na to, żeby pociecha nauczyła się ostrożnie chodzić. Jednak nie zawsze i nie wszędzie można poruszać się boso. Na takie okazje potrzebujesz dobrej jakości kapci dla maluchów. Obuwie do chodzenia po domu, przedszkolu lub żłobku wyróżnia się tym, że jest:

  • miękkie – w kapciach dziecko przebywa nawet kilkanaście godzin dziennie, dlatego nie mogą być one sztywne i ograniczające ruchy mięśni stopy. Miękkie buty to gwarancja swobodnej zabawy, bez bólu i bolesnych otarć. Co więcej, stopa w takim obuwiu może poruszać się w naturalny sposób, więc nic nie będzie zaburzać jej rozwoju,
  • dopasowane do stopy dziecka – zdarza się, że rodzice kupują za duże kapcie, aby mogły one posłużyć maluchowi dłużej. To błąd, który może dużo kosztować. Chodzenie w za dużych butach to prosta droga do wad chodu, a co za tym idzie – nieprawidłowej postawy. Zadbaj o to, aby wybrane obuwie było w takim rozmiarze, jak stopa dziecka. Dodatkowo zwróć uwagę nie tylko na długość wkładki, ale także na szerokość i wysokość pantofli. Kapcie powinny przylegać do stópki i nie mogą spadać podczas chodzenia czy kucania. Dobrym wyborem są modele wyposażone w regulowane zapięcie, które umożliwia dopasowanie bucika do nóżki malucha,
  • łatwe do zakładania i zdejmowania – dziecko powinno mieć możliwość zdjęcia lub założenia obuwia, jeśli tylko ma na to ochotę. Aby nie musiało za każdym razem prosić dorosłą osobę o pomoc, zadbaj o to, aby wybrane kapcie były łatwe do wkładania. Zrezygnuj z pantofli ze sznurówkami, których maluch sam nie zawiąże. Zamiast nich wybierz buty wsuwane, zapinane na rzep lub klapki,
  • lekkie – jeśli dziecko nie może chodzić boso, to warto zadbać, aby wybrane obuwie do domu, żłobka lub przedszkola było jak najlżejsze. Dzięki temu pociecha zapomni o tym, że ma kapcie na nogach, co pozwoli jej bawić się bez zbędnych ograniczeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku wysoko wrażliwych maluchów, które nie lubią, gdy coś uciska ich nogi i hamuje ich ruch, 
  • wykonane z wysokiej klasy, naturalnych materiałów – pantofle często wkłada się na bosą nóżkę. Aby skóra stóp się nie pociła, a dziecko czuło się swobodnie przez cały czas noszenia bucików, wybierz model z oddychających materiałów. Najlepiej sprawdzi się obuwie wykonane z bawełny i kauczuku oraz mające skórzaną wkładkę. Te materiały nie magazynują potu, dzięki czemu kapcie szybko wysychają i ładnie pachną przez cały czas użytkowania.

Zdrowe pantofle do domu, żłobka i przedszkola umożliwiają dziecku naturalne przetaczanie stopy, nie uciskają paluszków, ani nie deformują się podczas chodzenia czy biegania. 

EMEL KAPCIE

Emel Kapcie

Jak wybrać dobre kapcie do żłobka lub przedszkola?

W asortymencie Tupu Tupu znajduje się wiele różnych kapci dla dziewczynek i chłopców, które doskonale sprawdzą się zarówno w domowych, jak i żłobkowych oraz przedszkolnych warunkach. Musisz jednak wybrać takie, które będą odpowiednie dla Twojego dziecka. Zastanawiasz się, jak to zrobić? 

Zacznij od prawidłowego zmierzenia stopy malucha. W tym celu sięgnij po ołówek i kartkę papieru, a następnie poproś pociechę, aby stanęła na niej. Później obrysuj jej stopę, trzymając ołówek prostopadle do kartki i zmierz jej długość od stopy do końca najdłuższego palca. Otrzymany wynik porównaj z tabelą rozmiarów, która jest dostępna na naszej stronie. Nie zapomnij, że kapcie powinny być około 5-8 mm dłuższe! Dzięki odrobinie luzu stopy będą mogły swobodnie się poruszać, a buciki posłużą trochę dłużej. 

Oprócz tego zwróć także uwagę na rodzaj zapięcia. W naszej ofercie znajdziesz pantofle zapinane na rzepy i klamerki. Dzięki nim z łatwością dopasujesz szerokość obuwia do stopy, co zapobiegnie ich spadaniu z nogi podczas biegania czy kucania. Możesz także postawić na kapcie z gumką na pięcie lub przy języku. Elastyczne elementy sprawiają, że buciki dopasowują się do stóp i pomagają utrzymać pantofle na nich, a dodatkowo ułatwiają zakładanie i ściąganie obuwia. 

Warto również sprawdzić rodzaj podeszwy. Najlepiej, jeśli będzie wykonana z antypoślizgowego materiału, np. takiego jak kauczuk. Dzięki niej dziecko nie poślizgnie się w łazience czy na korytarzu i będzie bardziej bezpieczne podczas zabawy, czy wykonywania czynności higienicznych. Możesz także wybrać kapcie dla chłopca i dziewczynki, których podeszwa jest wykonana z miękkiego zamszu z elementami kauczukowymi. W takich bucikach palce u nóg będą mogły cały czas prawidłowo pracować, a jednocześnie maluch nie poślizgnie się na płaskiej powierzchni. 

Pamiętaj, że dobrej jakości kapcie do przedszkola, żłobka i domu to inwestycja w zdrowie Twojego dziecka. Dlatego nie czekaj, tylko już dziś uzupełnij garderobę swojego malucha o odpowiednie obuwie do chodzenia!