Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Kalosze dziecięce jak je wybrać?

Kalosze dziecięce – jak je wybrać?

Z pewnością znasz stare przysłowie: „nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania”. To hasło przyświecające rodzicom, którzy wychowują swoje dzieci w harmonijny sposób, w kontakcie z naturą. Jeśli również należysz do tego grona i zależy Ci na tym, żeby pociecha mogła bawić się na zewnątrz niezależnie od pogody, spraw jej odpowiednie kalosze dziecięce. Dowiedz się, jak wybrać wygodne obuwie tego typu.

Gumowce dla dzieci to nie jest zwykłe obuwie. To buty przeznaczone do zadań specjalnych, czyli swobodnej zabawy w każdych warunkach i w każdym miejscu.  Kiedy wybierasz buty na co dzień, zwracasz uwagę na to, czy są wygodne i dobrze dopasowane do stopy? W przypadku kaloszy to może nie wystarczyć.

Kalosze dla dziewczynki i chłopca – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Z pewnością zależy Ci na tym, żeby wybrane buty do zabawy w deszczu zapewniały dziecku komfort i bezpieczeństwo. Dlatego, kiedy wybierasz kalosze, zwróć uwagę na:

  • materiał wykonania – najlepiej, jeśli jest to wysokogatunkowe tworzywo PVC, stosowane np. w butach Demar. Kalosze tej marki doskonale chronią małe stópki przed wilgocią, dzięki czemu świetnie sprawdzają się zarówno podczas spacerów w lesie, jak i skakania po kałużach. Co więcej, łatwo utrzymać je w czystości, dzięki czemu buty będą wyglądać doskonale przez cały czas,
  • podeszwę – powinna zapewniać dobrą przyczepność do podłoża. Dobrym pomysłem jest wybranie np. butów marki Kalosze Poproszę, z podeszwą, która jest wykonana z antypoślizgowego tworzywa i ma bieżnik dla stabilności działający nawet na bardzo śliskiej powierzchni,
  • rozmiar – kalosze powinny być dobrze dopasowane do stopy, aby nie obcierały jej skóry i nie uciskały palców. Zadbaj o 1 cm zapasu w bucie, aby noga mogła swobodnie pracować podczas chodzenia,
  • wysokość cholewki – w Tuputupu znajdziesz modele z wysoką i niską cholewką. Wybierz wersję, która lepiej zabezpieczy Twoje stopy przed wodą i błotem. Jeśli potrzebujesz butów wyłącznie np. do spacerowania po lesie, postaw na produkty z niską cholewką. Do codziennej zabawy w kałużach lepiej sprawdzą się wysokie kalosze.

Dla malucha lub dziecka, które nie potrafi samodzielnie zakładać obuwia, dobrym wyborem są kalosze z uchwytami, które ułatwiają wsuwanie nogi do środka. Dzięki nim ułatwisz pociesze zrobienie kroku w stronę samodzielnego ubierania się. 

Kalosze dla chłopca i dziewczynki na każdą pogodę

Czy wiesz, że kalosze mogą być wielosezonowe? Wystarczy tylko, że wybierzesz model z ocieplaczami. Są to specjalne wkładki do butów wykonane z ciepłego i przyjemnego w dotyku polaru. Doskonale dopasowują się do kształtu kaloszy i zapewniają stopie komfort termiczny podczas codziennej zabawy.

Wystarczy wsunąć stopę w ocieplane kalosze dla dzieci, aby materiał zagwarantował dobrą izolację od zimnego podłoża. Ocieplacze mają długą cholewkę, więc można je swobodnie wywinąć na zewnątrz gumiaków. Dzięki temu nic nie będzie się zsuwać podczas biegania, skakania i spacerowania. 

Wybierz kalosze, które o ciekawym wzorze, które będą świetnie dopasowane do stopy pociechy, a z łatwością zadbasz o zdrowy rozwój dziecka.