Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Buty dla maluchów – jak wybrać pierwsze obuwie dla dziecka?

Wraz z postawieniem pierwszego kroczku dziecko rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Dzięki tej umiejętności przed maluchem, który do tej pory obserwował wszystko z bezpiecznych ramion rodziców, świat staje otworem. Aby ułatwić pociesze spacerowanie i eksplorowanie otoczenia, trzeba zadbać o odpowiednie obuwie. Zastanawiasz się, jakie buty dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę? Dowiedz się więcej!

Wybór pierwszego obuwia dla malucha to prawdziwe wyzwanie. Niemowlę nie potrafi powiedzieć, czy wybrane buciki są dla niego wygodne, czy coś go nie uwiera i nie przeszkadza mu. Aby mieć pewność, że wybrany model jest odpowiedni dla dziecka, przed zakupem dobrze zmierz stopę pociechy oraz zwróć uwagę na budowę obuwia. 

Dobre buty dla malucha – czym się wyróżniają?

Małe stópki mają duże wymagania. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że obuwie sprawdzi się dla małych dzieci, które wybierzesz, będzie odpowiednie, sprawdź, czy sprawdza kilka istotnych kryteriów. I tak, dobre buty dla malucha:

  • mają miękką podeszwę, którą można zgiąć jedną ręką co najmniej w ⅓ – jest to niezbędne do tego, aby mięśnie stopy mogły pracować w naturalny sposób, a pociecha mogła swobodnie poruszać się, biegać, skakać, chodzić na palcach i kucać. W bucikach z miękką i elastyczną podeszwą dziecko może bawić się bez zbędnych przeszkód i ryzyka, że nauczy się złych nawyków odnośnie do sposobu stąpania,
  • są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra czy wełna – obuwie dla malucha musi dobrze oddychać. Do jego produkcji muszą być wykorzystane tworzywa, które zapobiegają poceniu się stópki, a przez to także ślizganiu się jej wewnątrz buta. To pozwala nie tylko na komfortową, ale także bezpieczną zabawę bez obawy, że np. noga pociechy przekręci się podczas biegania. Co więcej, sucha stopa to gwarancja braku otarć i podrażnień, dzięki czemu dziecko nie zniechęci się do prób samodzielnego poruszania się,
  • mają szerokie noski – palce stóp odpowiadają za utrzymanie równowagi podczas chodu, ale nie tylko. Ułatwiają także poruszanie się, zwłaszcza po nierównym terenie. Dlatego bardzo ważne jest aby mogły swobodnie się poruszać. W bucikach ze zwężanymi czubkami palce nachodzą na siebie i są ściśnięte, przez co po kilku godzinach mogą zacząć boleć. Dlatego warto postawić na obuwie z szerokimi noskami, w których paluszki mogą swobodnie układać się wewnątrz buta i pracować w naturalny sposób. To ważne, aby dziecko czuło się komfortowo przez cały czas,
  • są lekkie – do chodzenia niezbędna jest umiejętność prawidłowego stawiania stopy na podłożu. Mocne tupanie, chodzenie na palcach czy stawianie nogi na płasko to często konsekwencja zbyt ciężkiego obuwia. W takich butach dziecko musi włożyć bardzo dużo wysiłku w robienie kolejnych kroczków, co nie tylko utrudnia naukę, ale także szybko powoduje zmęczenie. Dobrej jakości obuwie, które znajdziesz w naszym asortymencie, jest lekkie, dzięki czemu maluch swobodnie porusza nogami, tak jakby chodził boso,
  • łatwo się je zakłada – każde dziecko lubi być samodzielne. Hasło: „ja sam!” zna z pewnością każdy rodzic pociechy powyżej 1. roku życia. Aby spełnić tę potrzebę, warto wybrać obuwie, które maluch sam założy i ściągnie bez czekania na pomoc dorosłego. Nasze buty dla maluchów są zapinane na rzep oraz mają szeroki otwór lub taki, który można poszerzyć przez np. wyciągnięcie języka.

Aby mieć pewność, że wybrałeś dobrej jakości obuwie, zwróć uwagę także na budowę zapiętka. W dobrych butach dla dzieci otula on stopę, ale nie usztywnia jej, dzięki czemu zapobiega przekrzywianiu się nogi bez ograniczania zakresu ruchów. 

EMEL ROCZKI 2409

Dostępne buty dla małych dzieci

W asortymencie Tupu Tupu znajdziesz szeroki wybór bucików dla dzieci w każdym wieku. W naszej ofercie nie zabrakło również obuwia dla najmłodszych. Doskonale znamy potrzeby niemowląt i maluchów po pierwszym roku życia. Dlatego w trosce o rozwój malutkich stópek starannie wyselekcjonowaliśmy dostępne propozycje producentów i przy wsparciu specjalistów wybraliśmy wyłącznie te najlepsze.

W naszym sklepie znajdziesz dobrej jakości obuwie dla malucha w wielu ciekawych wzorach i kolorach prosto od wiodących marek. Zadbaliśmy o to, aby modele były atrakcyjne dla najmłodszych użytkowników oraz spełniały oczekiwania ich opiekunów. Wśród butów na pierwsze kroki dostępne są:

  • balerinki z zapięciem wokół kostki – to idealne obuwie dla każdej małej damy. Nie tylko świetnie wyglądają na nodze, ale także doskonale sprawdzają się podczas zabaw na placu zabaw czy w ogrodzie. W tych bucikach mała księżniczka będzie czuć się swobodnie i wyjątkowo przez całą wiosnę oraz lato,
  • trzewiczki – ten rodzaj obuwia to dobry wybór na jesień i wczesną wiosnę. Dzięki dużemu językowi dziecko z łatwością wsunie stopę do środka. Co więcej dobrej jakości i miękki materiał zapewnia ciepło oraz komfort podczas chodzenia. To sprawia, że buty chronią całe stopy przed wychłodzeniem, a do tego wyglądają bardzo stylowo,
  • sandałki – to niezbędne obuwie w letniej wyprawce malucha. Mocne zapięcie wokół kostki, zapiętek otulający piętę i otwory zapewniają idealne warunki do zabawy nawet podczas upalnych dni. Naturalne materiały, z których wykonano podeszwę i środek buta, sprawiają, że noga się nie poci, więc maluch będzie mógł biegać bez żadnego dyskomfortu.

W szafie Twojego malucha nie może zabraknąć także wygodnych butów sportowych, które doskonale sprawdzają się podczas długich spacerów po lesie czy wycieczek w nieznane. W takim obuwiu maluch będzie z przyjemnością i radością kroczyć oraz eksplorować świat. 

EMEL ROCZKI 2374

Pierwsze buciki dla dziecka – kiedy kupić?

Wielu rodziców zastanawia się, czy kupować buty od razu, kiedy ich dziecko nauczyło się stać i zaczęło stawiać pierwsze kroki wzdłuż mebli. Z zakupem pierwszego obuwia dla malucha warto poczekać, aż pociecha zacznie samodzielnie i pewnie poruszać się boso. Dzięki temu nic nie będzie zaburzać naturalnego rozwoju stopy i nauki prawidłowego stawiania jej na podłodze. Pierwsze buciki dla małego dziecka należy kupić, kiedy maluch nie chce siedzieć w wózku na zewnątrz i pragnie samodzielnie spacerować.  

Zakup dobrej jakości butów dla maluchów to najlepszy sposób na to, żeby wesprzeć rozwój małych stóp.